Jak odpowiednio zwrócić bądź zareklamować słuchawki?

Zasady Składania Reklamacji

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, klient posiada prawo zwrotu na podstawie prawa zawartego w Kodeksie Cywilnym dotyczącym wad fizycznych i prawnych

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy drSound rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. drSound odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem roku od momentu wydania rzeczy.

 

Przebieg reklamacji lub zwrotu

Uwaga: Przed wysłaniem zwrotu prosimy o kontakt email: kontakt@drsound.pl lub

telefoniczny: 538 429 878

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

 1. Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
 2. Wypełnij  formularz który znajduje się poniżej.
 3. Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
 4. Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.
Informacje dotyczące prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 14 dni jeśli produkt nie został użyty.  Z racji tego iż słuchawki douszne są produktem higienicznym,sklep nie przyjmuje zwrotów towaru używanego powołując się na : art. 38 pkt. 5 ustawy o prawach konsumenta który brzmi: „Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.” Termin ten wygasa po upływie 14 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami  zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Formularz Reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procesu reklamacji / zwrotu, wypełnij formularz link >>>formularz <<<<

Adres do wysyłki: 

drSound

Roosevelta 40/4

 64-920 Piła

 

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma drSound nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Koszt przesyłki zwrotnej ponosi kupujący. 
 7. Zwracany sprzęt powinien zostać wysłany przesyłką kurierską. 
 8. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 9. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę drSound, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 10. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.
 12. Firma drSound zgodnie z prawem sprzedaży detalicznej dokonuje zwrotu pieniędzy wyłącznie ceny sprzętu. Nie obejmuje to kosztów przesyłki.
 13. W przypadku reklamacji klientowi przysługuje wymiana na towar pozbawiony wad lub równowartość kwoty towaru do wydania w naszym sklepie
   

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wyłącznie koszt sprzętu. Nie dotyczy to kosztów wysyłki. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.